Часто феміністки погано уявляють, як живуть жінки в Україні

Внаслідок військових дій та економічної кризи постраждали передусім ті сфери, які в Україні традиційно вважаються “жіночими” – освіта та медицина.

Про це в ефірі UKRLIFE.TV розповіла Оксана Дутчак, соціологиня з “Центру соціальних і трудових досліджень” та співаторка дослідження “Війна й трансформація повсякденності: жіночий погляд”.

“Жінки інтегровані в ті суспільні структури, інститути, як освіта, медицина і так далі, які в першу чергу страждають під час воєнних конфліктів”, – пояснила вона.

За її словами, по-перше, в зоні бойових дій фізично руйнується інфраструктура – школи, садочки тощо. По-друге, традиційно під час війни та економічної кризи першою урізають соціальну сферу – витрати на медицину, освіту, соціальні виплати, що впливає, наприклад, на якість і доступність послуг закладів освіти та медицини. По-третє, в дитячих садочках і школах теж переважно працюють жінки, тому скорочення у цій сфері призводить до “фемінізації безробіття”, і відповідно, “фемінізації бідності”.

Крім того, дослідниця підкреслила різницю в проблемах жінок по різні боки лінії розмежування. За її словами, якщо на території, яку контролює український уряд, жінки скаржаться на високі ціни, дефіцит ліків, складнощі в тому, щоб знайти роботу, то на контрольованій сепаратистами території перед жінками стоїть вже безпосередньо проблема виживання, оскільки істотна частка соціальних структур вже просто не працюють.

За словами дослідниці, одна з найбільших проблем на окупованих територіях виникає з роботою. При чому, між жінками і чоловіками спостестерігається асиметрія можливостей.

“Коли ми запитували жінок, хто почувається економічно найбільш захищеними у новостворених республіках, вони зауважували, що це або люди, які працюють в управлінському аппараті ЛНР/ДНР, або ополченці. З гендерної перспективи, потрібно розуміти, що, мяко кажучи, не кожна жінка піде в ополчення, хоча, гіпотетично, чоловіки можуть піти працювати і туди, і туди. Крім того, що у ЛНР/ДНР варіантів взагалі мало, але у чоловіка більше варіантів”, – сказала Оксана.

Багато жінок перебувають у ситуації з якої не можуть вийти:

Про різницю в досвіді жінок по цей і по той бік лінії розмежування:

Часто феміністки погано уявляють, як живуть жінки в Україні:

Джерело

Post a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top